Kredyty i pożyczki

Pożyczki bez BIK-u i KRD

Biuro Informacji Kredytowej czyli inaczej BIK, to miejsce, w którym rejestrowane są wszelkie Twoje zobowiązania kredytowe, informacje o regularności i terminowości spłaty rat a także o opłatach za rachunki. Z tej bazy korzystają banki w ocenie Twojej zdolności kredytowej i wiarygodności zanim podejmą decyzję o przyznaniu Ci kredytu. KRD – Krajowy Rejestr Dłużników, to z kolei wykaz osób, które posiadają niespłacone zobowiązania i zalegają z płatnościami pożyczek, opłat za telefon, czy rachunków za prąd, gaz, wodę, czynsz. Na podstawie danych zebranych przez te dwie instytucje firmy prywatne i banki podejmują z Tobą współpracę w zakresie finasowania Twoich potrzeb. Ale warto wiedzieć, że nie wszystkie firmy pożyczkowe taka weryfikację przeprowadzają, a nawet niektóre produkty dedykują osobom zadłużonym, aby pomóc im w spłacie zobowiązań. 

Kto udziela pożyczek bez BIK i KRD?

Banki nie są instytucjami, które udzielają pożyczek osobom zadłużonym. Nie do końca jest tak, że nie chcą, ale ciążą na nich pewne obowiązki, które muszą zostać spełnione. Jeżeli w ocenie banku jesteśmy nierzetelnym Klientem, który nie spłaca regularnie zobowiązań albo okazuje się, że te które mamy są już maksimum naszych możliwości finansowych i zdaniem banku nie jesteśmy w stanie spłacać większej ilości rat, to kredytu u nie otrzymamy. Pożyczki są formą finansowania, która nie musi być udzielona przez bank. Taki rodzaj zobowiązania możemy zaciągnąć nawet u kogoś z rodziny na podstawie spisanej między stronami umowy i w podobny sposób działają instytucje pozabankowe jak Aasa Polska, Vivus, Bocian, MediRaty i wiele, wiele innych firm. Podobnie jak znajomy, czy inna osoba prywatna od której pożyczymy środki nie będzie raczej weryfikowała naszej zdolności, bo też i nie ma ku temu odpowiednich kwalifikacji, podobnie i firmy pożyczkowe rezygnują z dodatkowych procedur, aby umożliwić zaciągnięcie pożyczki w szybkim czasie na dowolny cel.

Dla kogo są przeznaczone pożyczki bez weryfikacji zdolności kredytowej?

Przede wszystkim o pożyczki bez weryfikacji w BIK i KRD mogą ubiegać się osoby, które nie mają zdolności finansowej, które posiadają przeterminowane i niespłacone zadłużenie – nie tylko w banku, ale także w innych instytucjach, w których opłacają rachunki czy osoby z egzekucją komorniczą. Pożyczka od firmy pozabankowej nie musi też oznaczać złej sytuacji finansowej. Po taką formę wsparcia finansowego mogą ubiegać się też osoby, które uzyskują dochód na podstawie nieakceptowalnych przez bank źródeł dochodu, albo których umowa trwa zbyt krótko, aby bank mógł zgodzić się na przyznanie pożyczki.

Ile kosztuje nieterminowość spłat w pożyczkach bez BIK i KRD?

Musimy wziąć pod uwagę, że korzystając z finansowania swoich potrzeb w instytucjach prywatnych, koszt udzielenia pożyczki będzie wyższy. Musimy liczyć się z prowizją za udzielenie i obsługę pożyczki, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania może być znacznie wyższa niż ta, która zostałaby zaoferowana przez bank. RRSO w przypadku chwilówek czy pożyczek ratalnych w prywatnych firmach może wynieść nawet 178%. Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na nieterminowe spłaty i proces windykacyjny. Bank wykazuje się zazwyczaj przychylnością i próbuje znaleźć rozwiązanie, które pozwoli mu otrzymać środki, a Klientowi da czas na zorganizowanie gotówki. Oczywiście banki również prowadzą działania windykacyjne, ale ich kosz jest znacznie niższy. Decydując się więc na pożyczkę pozabankową warto pamiętać o regularnych wpłatach, a przed zaciągnięciem zobowiązania dokładnie zapoznać się z umową oraz tabelą opłat i prowizji.

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki?

O tym jak wybrać pożyczkę bez BIK i KRD oraz na co zwrócić uwagę przeczytamy na https://www.bankier.pl/smart/pozyczki-bez-bik-jak-znalezc-pozyczki-bez-bik-u-i-krd. Z artykułu dowiemy się jak dokładnie funkcjonują tego rodzaju zobowiązania, jakie są warunki spłaty pożyczek, a także poznamy ranking najlepszych ofert pożyczek ratalnych udzielanych przez instytucje pozabankowe. Kluczowe wydają się być tutaj gotowe zestawienia, które ukazują rzeczywiste koszty pożyczek, kwoty o jakie możemy się ubiegać, oraz okres rat, na jaki możemy rozłożyć zaciągane zobowiązanie finansowe. 

Meble drewniane do przedpokoju – co mieć na uwadze?

Previous article

Komu zlecić nałożenie powłoki ceramicznej?

Next article

You may also like