Usługi

Praktyczne akcesoria wydłużające sezon w basenie przydomowym

Lato w naszej strefie klimatycznej jest stosunkowo krótkie, dlatego właściciele przydomowych basenów szukają coraz to nowszych sposobów na to, żeby wydłużyć możliwość korzystania z basenu. Przy dobrym zarządzaniu basenem i dobraniu do niego kilku podstawowych akcesoriów czy instalacji można wydłużyć lato nawet o kilka miesięcy i mimo chłodnych temperatur za oknem korzystać w pełni z przyjemności kąpieli w ogrodowym akwenie. Od czego zacząć?

Jak podnieść temperaturę wody w basenie?

W okresie wczesnej wiosny i późnej jesieni radość z kąpania się w przydomowym basenie może skutecznie psuć zbyt zimna woda. Oczywiście renomowani producenci basenów i dodatków technicznych do ogrzewania wody, już ten problem rozwiązali i warto tutaj z niego skorzystać. Do wyboru są różne rodzaje podgrzewaczy do wody. Mogą to być wyszczególnione na stronie https://folkpool.pl/ogrzewanie-podgrzewacz-do-basenu/ grzałki podstawowe (do najmniejszych zbiorników), pompy ciepła (do akwenów większych) czy nawet specjalistyczne wymienniki ciepła stosowane do ogrzewania wody w basenach całorocznych. Przed zakupem konkretnego systemu do podgrzewania wody warto zasięgnąć porady specjalisty, który dopasuje wydajność, energochłonność i wielkość danej instalacji grzewczej do konkretnego basenu. Warto wiedzieć, że niektóre z systemów grzejących wodę wymagają posiadania dodatkowej przestrzeni przy basenie do ich montażu, a inne mogą być zainstalowane bezpośrednio w niecce. Doradcy chętnie będą tu służyli podpowiedzią w oparciu o przekazane im informacje czy zdjęcia basenu, jaki chcemy podgrzać.

Ochrona kąpiących się przed wiatrem i chłodem

Poza ciepłą wodą zwiększającą przyjemność z kąpieli warto również zatroszczyć się o odpowiednie zadaszenie basenu, dzięki któremu korzystający z niego domownicy będą lepiej chronieni przed zewnętrznymi czynnikami pogodowymi. Mogą to być klasyczne konstrukcje drewniane wznoszone nad basenem lub specjalne zadaszenia z poliwęglanu dostępne do obejrzenia np. tutaj: https://folkpool.pl/zadaszenia-basenowe-do-basenu/. Poliwęglan ma specyficzne właściwości, dzięki którym woda w basenie nie wychładza się tak szybko, a konstrukcja wzniesiona na odpowiedniej wysokości będzie też gwarantować ochronę przed deszczem w czasie kąpieli, czy porywami wiatru. W takim systemie możliwe jest wyposażenie zadaszenia poliwęglanowego w odpowiednie drzwiczki przesuwne lub uchylne, dzięki którym osoby korzystające z kąpieli w chłodne dni mogą wsunąć się do środka i cieszyć się panującym tam ciepłem.

Ci, którzy nie mają miejsca na pełne zadaszenie mogą skorzystać ze specjalnych folii nakrywających basen, rolet basenowych lub siatek, które wspomagają utrzymywanie ciepłej temperatury wody i jednocześnie chronią powierzchnię basenu przed dostawaniem się do środka muszek, liści i nawiewanych wiatrem śmieci. Dobrym pomysłem wydłużającym sezon kąpielowy jest połączenie w jednym miejscu zarówno odpowiedniego podgrzewacza, jak i zadaszenia. Taka metoda pozwoli korzystać z basenu nawet wtedy, gdy na zewnątrz panuje niesprzyjająca aura.

Kto może zapewnić profesjonalne czyszczenie wykładzin?

Previous article

Drewniane skrzyneczki – piękna dekoracja i idealny prezent

Next article

You may also like