Porady

Czytnik ebook czy tradycyjna książka? Co wybrać?

Tradycyjne książki od lat towarzyszą fanom tego rodzaju relaksu. Dobra lektura może pozwolić na przyjemne spędzenie popołudnia, ale również zapewnić naprawdę mocne ćwiczenie intelektualne – szczególnie jeśli wybierzemy książkę popularnonaukową lub… dobry kryminał. Jednak coraz częściej wybieranym rozwiązaniem są również czytniki e-booków. Czy słusznie?

Najlepszy czytnik ebook – czy zastąpi książkę?


Choć wiele osób z pewnością powie, że nic nie zastąpi zapachu świeżo otwartej książki (i mają rację – papier pachnie naprawdę urzekająco!), to czytniki ebook mają wiele zalet.

Pierwszą z nich jest to, że waży znacznie mniej niż książka lub… ich stos. W tym niewielkim, przenośnym urządzeniu można bowiem ukryć więcej niż jedną książkę i nosić ze sobą w torebce, plecaku czy torbie podróżnej. Dla kręgosłupa takie rozwiązanie to wybawienie.

Dodatkowo, z czytnika łatwiej korzysta się w autobusach czy tramwajach. Kto z nas nie wracał choć raz po zmroku do domu, patrząc bez zainteresowania przez okno, bo poziom oświetlenia po prostu nie pozwalał na zajęcie się książką? Najlepszy czytnik ebook, podobnie jak urządzenia elektroniczne typu smartfon czy tablet, posiada podświetlany ekran. Dzięki temu istnieje możliwość oddawania się lekturze bez względu na porę dnia czy aurę pogodową.

A gdy wzrok jest słaby…


Zastanawiasz się, jaki czytnik ebook wybrać, jeśli masz słaby wzrok? Dobra wiadomość – właściwie każdy, który spełni inne Twoje wymagania. Tego typu urządzenia są bowiem wyposażone w wygodną opcję powiększania lub pomniejszania liter.

W przeciwieństwie do tradycyjnych książek, nie musisz martwić się, czy w związku ze słabym wzrokiem dasz radę ją przeczytać. Decydując się na czytnik ebook, po prostu otwierasz książkę i ustawiasz wielkość czcionki według własnych potrzeb. To niezwykle komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu każdy może oddać się przyjemności czytania, bez względu na to, czy jest krótkowidzem, dalekowidzem, czy pamiętał o zabraniu okularów do czytania, czy nie.

Jak wybrać czytnik ebook?


Nie każdy musi się znać na wszystkim, również Ty. Jeśli zatem nie masz pojęcia, jaki czytnik ebook wybrać, sprawdź ranking czytników ebook, z którego dowiesz się dokładnie, które urządzenie oferuje jakie opcje. Tego typu rankingi pozwalają na wybór dopasowanego do potrzeb urządzenia bez konieczności wielogodzinnego porównywania parametrów kilku czytników.

> Kliknij tutaj i wybierz najlepszy czytnik e-book: https://najlepszy-ranking.pl/czytniki-ebook/ <

Czy zła historia kredytowa uniemożliwia uzyskanie pożyczki?

Previous article

Gdzie wziąć chwilówkę, kredyt, gdzie pożyczkę?

Next article

You may also like