Kredyty i pożyczki

Czy zła historia kredytowa uniemożliwia uzyskanie pożyczki?

Każdy pożyczkobiorca zdaje sobie sprawę z tego, że brak wypłacalności oznacza wpisanie na listę dłużników, co wiąże się z ogromnymi kłopotami związanymi z uzyskiwaniem później kredytów i pożyczek. Nie każdy jednak wie, że historia kredytowa obecna w rejestrze dłużników po czasie wygasa i jest wymazywana.

Uzyskanie pożyczki w dzisiejszych czasach jest naprawdę łatwe. W końcu zewsząd atakują nas liczne ogłoszenia i zachęty, aby takową pożyczkę wziąć, nawet jeśli nie jesteśmy nimi tak właściwie zainteresowani. Jest jednak pewna grupa osób, która może mieć pewien problem z jej uzyskaniem. Mowa oczywiście o tych klientach banków, którzy posiadają złą historię kredytową. Czy dla takich osób uzyskanie pożyczki jest całkowicie niemożliwe?

Spłata długu to rzecz święta

Każdy doskonale wie, że raz zaciągnięty kredyt trzeba prędzej czy później spłacić. Czasem jednak życie toczy się różnie, a następujące po sobie wydarzenia powodują, że spłata pożyczki może stać się niemożliwa, a dany klient nie tylko będzie musiał pogodzić się z wizytami wierzycieli i komorników, lecz również z wpisem do bazy danych dłużników.
Czy taka sytuacja oznacza zaklęte koło i brak możliwości wyjścia z tej niej? Jak się okazuje niezupełnie, ponieważ rynek finansowy przewiduje dla każdej takiej osoby trzy rozwiązania, które warto znać na wypadek, gdyby samemu wpadło się w kłopoty.

Przeczekanie problemu

Każdy pożyczkobiorca zdaje sobie sprawę z tego, że brak wypłacalności oznacza wpisanie na listę dłużników, co wiąże się z ogromnymi kłopotami związanymi z uzyskiwaniem później kredytów i pożyczek. Nie każdy jednak wie, że historia kredytowa obecna w rejestrze dłużników po czasie wygasa i jest wymazywana. Odczekać trzeba dokładnie 5 lat, aby ślad po niespłaconej pożyczce zniknął, a tym samym zniknęły problemy z wzięciem nowej pożyczki.

Gorsze warunki kredytu

Banki to instytucje, które chcą zarabiać pieniądze. Z tego powodu są w stanie udzielić kredytu osobie, która posiada problemy ze spłatą poprzedniego zobowiązania oraz jest z tego powodu umieszczona w rejestrze dłużników. Taka pożyczka dla zadłużonych, choć jest możliwa, to jednak często jest zupełnie nieopłacalna, ponieważ udzielana jest na zupełnie innych warunkach, niż standardowa dla osób wypłacalnych. Powoduje to, że wzięcie takiego kredytu powinno stanowić ostatni krok, gdy wszystkie inne możliwości już zawiodą.

Pożyczka poza systemem pozabankowym

Na rynku pożyczek istnieją dwa systemy. Po pierwszy jest oczywiście ten, który tworzą banki i instytucje finansowe, natomiast na drugim obecne są parabanki, czyli miejsca funkcjonujące jak banki, lecz nieobjęte przepisami, w ramach których banki muszą pracować. Dla klienta korzystne jest to z tego powodu, że instytucje te nie biorą pod uwagę historii zadłużenia podczas udzielania pożyczek.

Pożyczki chwilówki przeznaczone są dla osób, które naprawdę stoją już pod ścianą. Oferowane są na krótki czas spłaty, a także na dość wysoki procent. Uzyskanie pożyczki ze złą historią kredytową jest możliwe i to nawet na trzy różne sposoby. Warto dokładnie przemyśleć, którą drogę wybrać, aby jeszcze bardziej nie skomplikować swojej sytuacji finansowej.

Drewniane skrzyneczki – piękna dekoracja i idealny prezent

Previous article

Czytnik ebook czy tradycyjna książka? Co wybrać?

Next article

You may also like