Usługi

Jak uczynić swój dom bardziej ekologicznym?

Zmiany klimatu, globalne ocieplenie, zanieczyszczenie, wylesianie i wiele innych wyzwań środowiskowych to rzeczywistość świata, w którym żyjemy. Jeśli wszyscy zrobimy świadomy krok w kierunku ochrony środowiska, być może będziemy w stanie powstrzymać rozprzestrzenianie się kryzysu i ochronimy co najmniej kilka zasobów naturalnych wokół nas. Aby przyczynić się do zmniejszenia osobistego wpływu na środowisko, spójrz na swoje nawyki w domu. Wykorzystaj poniższe łatwe sposoby i uczyń swój dom bardziej przyjazny dla środowiska.

Zrezygnuj z ręczników papierowych

Następnym razem, gdy zobaczysz plamę na blacie, nie musisz używać papierowego ręcznika kuchennego, aby ją zetrzeć. Przyzwyczaj się do używania ściereczek, zwłaszcza w kuchni, i pomagaj lasom w przetrwaniu. Czyszczenie ściereczek może być bardziej czasochłonne, ale z pewnością jest to jeden ze sposobów na uczynienie domu bardziej przyjaznym dla środowiska.

Użyj energooszczędnych żarówek, aby Twój dom był ekologiczny.

Jeśli chodzi o techniki oświetleniowe w twoim domu, postaraj się jak najwięcej używać żarówek LED lub CFL. Chociaż są one nieco droższe niż tradycyjne żarówki, to zainwestowanie w nie czyni twój dom bardziej ekologicznym.

Kupuj sprzęty energooszczędne

Czy wiesz, że nasze urządzenia elektryczne stanowią ponad 30% naszych rachunków za energię? Możesz łatwo zastosować bardziej ekologiczny styl życia, przechodząc na bardziej energooszczędne urządzenia, w tym pralki, lodówki i inne. Przy zakupie nowego sprzętu upewnij się, że sprzęt jest wysokiej klasy energetycznej. Nie tylko będziesz pomagał w podejmowaniu ekologicznych inicjatyw w domu, ale także zaoszczędzisz na rachunkach za energię.

OGRANICZ ZUŻYCIE PLASTIKU W KUCHNI I POMÓŻ CHRONIĆ ŚRODOWISKO

Wymień swoje plastikowe wyroby na stal, szkło i inne materiały wielokrotnego użytku. Pozbądź się wielu plastikowych pojemników w domu i zacznij używać ceramiki, szkła i stali do przechowywania i gotowania jedzenia. W tym czasie przestań gotować w nieprzywierających naczyniach i wróć do tradycyjnych naczyń wykonanych ze stali, aluminium i żeliwa. Jest to jeden ze sposobów na uczynienie domu przyjaznym dla środowiska, który jest również dobry dla ogólnego stanu zdrowia.

Wykorzystuj ponownie stare przedmioty, zamiast kupować nowe
Zmiana przeznaczenia jest jednym ze wspaniałych sposobów na uczynienie domu bardziej przyjaznym dla środowiska. W świetle naszej sugestii powyżej, zanim pobiegniesz do sklepu, sprawdź, czy są rzeczy, które możesz zmienić. Puste słoiki z kawą stanowią doskonałe pojemniki na przyprawy i proszki. Podobnie przed zakupem nowych mebli zastanów się, czy masz jakieś przyjazne dla środowiska sposoby na ożywienie domu. Drewniane drzwi mogą na przykład tworzyć świetne stoliki kawowe.

Kontroluj zużycie wody

Oszczędzaj wodę i ocal planetę. Czy należysz do osób, które utrzymują bieżącą wodę podczas mycia zębów? Czy podczas mycia naczyń utrzymujesz otwarty kran? Jedną z kluczowych rzeczy, dzięki którym Twój dom jest bardziej zrównoważony i przyjazny dla środowiska, jest ograniczenie marnotrawstwa wody. Uważaj więc na wycieki i używaj tylko niezbędnej wody. W związku z tym zawsze lepiej jest wybrać prysznic zamiast wanny, ponieważ może to zaoszczędzić dużą ilość wody.

Pierz ubrania w niższych temperaturach

Użyj właściwych ustawień dla maksymalnej wydajności podczas prania. Pranie ubrań w wyższej temperaturze oznacza, że zużywasz znacznie więcej energii, niż jest to wymagane. O ile nie masz do czynienia z dużymi plamami lub zabłoconymi ubraniami, 30 ° C jest optymalną temperaturą do prania ubrań i budowy bardziej zrównoważonego domu.
Zainwestuj w bambusowe meble i przedmioty codziennego użytku

Bambus rośnie bardzo szybko, więc jego użycie jest jednym ze sposobów dokonywania zrównoważonych wyborów. Czy wiesz, że bambus jest jednym z najbardziej ekologicznych produktów na rynku? Rośnie szybko pod minimalnym nadzorem, co czyni go idealnym materiałem do stosowania na meble, miski, talerze i sprzęt do przechowywania. Kupuj produkty wykonane z bambusa i zastosuj bardziej ekologiczne rozwiązania dla swojego domu.

Wyłączaj nieużywane sprzęty i odłączaj wtyczki od prądu

Upewnij się, że wyłączasz wszystko, kiedy wychodzisz. To jest coś, co wszyscy powinniśmy robić, nie tylko jako ekologiczny pomysł na dom, ale także w celu uniknięcia poważnych katastrof i pożarów elektrycznych. Po zakończeniu ładowania telefonu naucz się odłączać ładowarkę. Wyłącz światła, gdy ich nie potrzebujesz. Zasadniczo naucz się odłączać i wyłączać urządzenia, gdy ich nie używasz.

Jak kupić samochód używany i nie dać się oszukać?

Previous article

Jak odpowiedzialnie zaciągać zobowiązania?

Next article

You may also like