Porady

Naturalne, drewniane prezenty dla dwulatka

Prezenty dla maluchów to wyzwanie nie tylko dla dalszej rodziny czy znajomych, ale często także dla rodziców. W dobie elektroniki i dostarczanych z zewnątrz bodźców, ciężko zdecydować się na prezent, który będzie adekwatny do wieku i zadowoli malucha. Warto postawić więc na prezenty oryginalne, takie, które nawet w jakimś stopniu zdublowane, będą sprawdzały się w codziennej zabawie, a dodatkowo nauczą dwulatka szacunku do naturalnych zabawek, nie tylko tych wykonanych z plastiku.

Obcowanie dziecka z naturalnymi zabawkami zaszczepi w nim zdrowe nawyki w przyszłości. Jeżeli na co dzień dbamy o to, aby nie marnować wody, nie zaśmiecać środowiska i kupować produkty bezpieczne i zdrowe, to istnieje ogromna szansa, że przez zabawki wykonane z naturalnych materiałów, nauczymy nasze dziecko szacunku do natury.

Drewniane klocki magnetyczne

Drewniane klocki magnetyczne to świetny pomysł na prezent dla 2 latka. Nawet jeżeli dziecko już taki zestaw posiada, to kolejny poszerzy jego kolekcję, a tym samym da mu możliwość tworzenia bardziej zaawansowanych i skomplikowanych budowli. Klocki z tej serii są wykonane z drewna, a na ich ścianach umieszczono magnesy, dzięki czemu maluch może tworzyć przeróżne budowle, kompozycje i figury.

Sorter figur geometrycznych

W szkołach geometria nie ominie żadnego malucha. Warto ćwiczyć z nim koncentrację, umiejętność rozpoznawania i nazywani kształtów i kolorów już na tak wczesnym etapie  jego rozwoju. Sorter figur geometrycznych wykonany z drewna nauczy nasza pociechę nazywać takie figury jak kwadrat, prostokąt, koło, trójkąt, a przede wszystkim pokaże jak wygląda sześcian, walec i przestrzenny trójkąt.

Pozostałe zabawki z drewna

O prezent dla 2 latka najlepiej zapytać najbliższych. Nawet jeżeli nie powiedzą wprost, to być może podpowiedzą jakie zabawki już posiadają, albo czym dziecko wybitnie się interesuje i co mogłoby trafić w jego gusta i sprawić radość. W końcu o to chodzi w prezentach, żeby nas zaskakiwały, bawiły i cieszyły bez względu na to ile mamy lat.

Świece Woodwick – magiczna moc kominka w Twoim wnętrzu

Previous article

Samsung stworzył 110-calowy telewizor 4K MicroLED

Next article

You may also like