E-biznes

Nowy czy używany

Nie chcesz wydać majątku, ale cieszyć się topowym osprzętem od najlepszych producentów? Zakup używanego roweru może być da Ciebie szansą na uratowanie kieszeni. Nie zawsze jednak, to co na pierwszy rzut oka wydaje się atrakcyjne, jest takie w rzeczywistości. Dzięki przedstawionym poniżej informacjom dowiesz się, kiedy i czy w ogóle warto przeznaczyć swoje pieniądze na zakup roweru używanego oraz jeśli już się zdecydujesz – na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Kiedy warto?

Używany rower ma swoje zalety. Przede wszystkim jest to cena. I zapewne jest to główny powód, dla którego podejmiesz decyzję o zakupie z drugiej ręki. Tutaj musisz na chłodno ocenić, czy różnica w cenie ma aż takie znaczenie i czy na pewno jesteś w stanie zrezygnować z gwarancji. Pamiętaj, tak zwane okazje zdarzają się bardzo rzadko. Kupuj tylko u sprawdzonego sprzedawcy. Nie chcesz przecież dowiedzieć się po kilku dniach używania, że Twój nowy nabytek został niedawno skradziony komuś innemu.

Jako miejsce zakupu najlepiej wybrać sklep stacjonarny lub sprawdzony sklep internetowy. Okazjonalnie organizowane giełdy mogą nie być najlepszym pomysłem. Jeśli masz już wybrane miejsce godne zaufania, sprawdź czy różnica w cenie jest znacząca. Chodzi tu o dokładne porównanie specyfikacji nowego roweru oferowanego w sklepie do tego używanego, zdecydowanie powinna to być kwota większa niż sto czy dwieście złotych. W innym wypadku nie warto tracić wspomnianej wcześniej gwarancji.

Na co zwrócić uwagę?

Przy porównywaniu listy wyposażenia zwróć uwagę czy specyfikacja proponowanego modelu jest zgodna z tą dostępną na stronie producenta. Porównaj także rok produkcji, wyposażenie modeli różni się w poszczególnych latach. Sprawdź dokładnie nie tylko tylną przerzutkę, ale każdy inny komponent.

Nieuczciwi sprzedawcy dobrze wiedzą jak podejść kupującego. Częstym trikiem jest podmienianie części, na które kupujący rzadziej zwracają uwagę, takich jak przerzutka przednia, klamki hamulcowe czy nawet koła. Podmienione części sprzedawane są osobno, w ten sposób można zarobić nawet dwa razy tyle na sprzedaży tej samej maszyny.

Oczywiście sprawdź też stan techniczny wszystkich podzespołów. O ile można iść na kompromis jeśli chodzi o zużyte opony czy łańcuch, to wyciek płynu z przewodu hamulcowego jest nie do zaakceptowania. Przede wszystkim pamiętaj o tym, ze nie kupujesz ostatniego roweru na tej planecie. Dobrze przemyśl to co i gdzie kupujesz.

Przede wszystkim wygoda!

Na sam koniec po prostu przejedź się na wybranym rowerze. Sprawdź czy czujesz się na nim wygodnie. Pozornie mało znaczące szczegóły po przejechaniu jednego kilometra, będą miały istotny wpływ na komfort podczas dłuższej trasy.

Portfel, portmonetka, sakiewka, woreczek

Previous article

Jak zatroszczyć się o finansową przyszłość swoich wnuków?

Next article

You may also like