E-biznes

Portfel, portmonetka, sakiewka, woreczek

Od czasu pojawienia się pieniędzy powstała konieczność wynalezienia pojemnika na banknoty i na drobniejsze pieniądze. W pierwszej wersji były to woreczki i sakiewki. Taki rodzaj portfela noszono często na wierzchu ubrania przypinając go do pasa, w celu zabezpieczenia przed kradzieżą. Dbano o to bardzo, bo często w takim woreczku noszono cały swój dobytek. A wiec należało cały czas go pilnować, czyli mieć go przed oczami.

Dużo później wraz z pojawieniem się banknotów pojawiły się pierwsze portfele zwane z francuskiego portmonetkami. Nie wyglądały jednak tak, jak portfele współczesne, gdyż składały się tylko z jednej przegrody. Po to, by móc godnie nosić banknoty i nie martwić się, że się zniszczą.

Obecnie posiadamy portfele składające się z wielu przegródek, gdyż wiele w portfelu nosimy. Mamy tam nie tylko pieniądze, ale także dowód osobisty, prawo jazdy, karty płatnicze, karty rabatowe, oraz inne ważne dokumenty. Czasem w portfelu nosimy także zdjęcia najbliższych nam osób. Nie sposób byłoby pomieścić tyle rzeczy w jednej przegródce i w razie potrzeby przerzucać wszystko, by coś znaleźć. Portmonetka z licznymi przegrodami zapobiega chaosowi w portfelu.

Na rynku istnieje niezliczona ilość portfeli. Tych dla osób dorosłych, dla młodzieży, jak i kolorowych portfelików dla dzieci. Wszystkie portfele wykonywane są nie tylko ze skóry, ale także z różnych innych materiałów. Posiadają przeróżne wzory, kształty, wielkość i kolory, oraz sposób zapinania.

Przemysł produkujący ten asortyment ma pełne ręce roboty, gdyż portfel jest przedmiotem codziennego użytku i grzebiemy w nim kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie. W związku z tym szybko się zużywa. I w takiej sytuacji zakupujemy nową portmonetkę.

Portfele nieustannie zmieniają swoją formę. Zmiana ta związana jest ze zmianą zawartości portfela. W trakcie, gdy zmieniają się przedmioty, które należy nosić w portfelu, to również zmienia się nasz portfel. I wówczas udajemy się do sklepu, by zakupić taki, jaki jest nam niezbędny. Portfel możemy zakupić nie tylko w licznych sklepach stacjonarnych, ale również w sklepach internetowych. A nawet na aukcjach internetowych.

Zagrożenia i domowy budżet Polaków

Previous article

Nowy czy używany

Next article

You may also like