Inwestycje

Z jakich strategii inwestycyjnych w Bitcoin warto skorzystać?

Każdy inwestor interesuje się tematem jakim są strategie zarabiania na kryptowalutach. Doświadczeni traderzy oraz inwestorzy w kryptowaluty przede wszystkim rekomendują długoterminowe inwestowanie. Trzeba koniecznie sobie zdawać sprawą, że jest to strategia o wiele prostsza niż by się mogło wydawać. Zakłada ona wykonanie jedynie dwóch ruchów. Chodzi o zakup oraz sprzedać. Oznacza to tym samym, że początkującej osobie będzie bardzo trudno popełnić o wiele większą liczbę błędów. W przypadku strategii omawianej nie jest także konieczne śledzenie codzienne wykresów czy też poświęcenie czasu na doglądanie systematyczne swojej inwestycji.

Długoterminowe inwestowanie

Strategie zarabiania na kryptowalutach są bardzo ważne. Tak naprawdę wzorować się wystarczy na niejakim Warrenie Buffecie. Chodzi o dokonanie zakupu kryptowalut bardzo perspektywicznych, do których zaliczyć należy Bitcoina, a później je trzymać możliwie najdłużej. W tejże strategii inwestor wychodzi z założenia, że kryptowaluta wspomniana w perspektywie dłuższej będzie znacznie droższa. Oczywiście po zakupie Bitcoina jest rekomendowane śledzenie regularne wykresów, aby nie przegapić przypadkiem wydarzeń bardzo istotnych.

Czy możemy zarobić w ten sposób? Trzeba koniecznie sobie zdawać sprawę, że nikt praktycznie nie zna przyszłości. Wcześniej wspomniany Warren Buffet dokonał zakupu akcji amerykańskich oraz trzymał je długoterminowo. możemy zaobserwować, że ceny kryptowalut w znacznie dłuższej perspektywie są coraz to wyższe.

Spekulacja

Jeśli chodzi o strategie zarabiania na kryptowalutach, to warto mieć świadomość, że jest to zdecydowanie strategia odmienna inwestowania w Bitcoina od wcześniej wymienionej. Spekulacyjne strategia może przypominać bowiem inwestowanie na giełdzie tradycyjnej papierów wartościowych. Spekulacja w możliwym najprostszym ujęciu bowiem polega na korzystaniu przez inwestora ze wszelkich wahań kursów określonych cyfrowych walut.

Zadaniem spekulanta jest bowiem obserwowanie bardzo uważne trendów, a następnie możliwie najszybsze reagowanie. Koniecznie zaznaczyć trzeba, że sama skuteczność strategii wspomnianej uzależniona będzie od tego czy uda się inwestorowi kupić Bitcoina w dołku, a później sprzedać na samej górze. 

Oczywiście trzeba podkreślić, że nikt praktycznie nie ma stu procentowego patentu skutecznego, dlatego spekulacja omawiana z jednej strony jest niesamowicie ryzykowna, ale zaś z drugiej strony przynieść może inwestorowi zyski ponadprzeciętne. Strategie zarabiania na kryptowalutach są niezmiernie ważne.

Wycieraczki aluminiowe – dlaczego są tak popularne?

Previous article

Stoły rozkładane na wymiar – jakie mamy możliwości?

Next article

You may also like