Kredyty i pożyczki

Kredyt gotówkowy – jak wybrać najkorzystniej?

Bywają w życiu takie sytuacje, kiedy potrzebna jest dodatkowa gotówka. W takiej sytuacji najczęściej sięga się po kredyt bankowy. Ofert kredytów jest jednak wiele. Warto zatem wiedzieć czym kierować się, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Sama wysokość oprocentowania to nie jedyne kryterium jakim należy się kierować przy wyborze kredytu gotówkowego. Ten obarczony może być bowiem także dodatkowymi opłatami czy prowizjami. Dlatego oceniając koszty kredytu pod uwagę brać należy wskaźnik RRSO, czyli rzeczywistą stopę oprocentowania. Wskaźnik ten wyrażany jest w procentach w skali roku. RSSO zawiera wszystkie opłaty i koszty jakie wiążą się z zaciągnięciem kredytu gotówkowego. Porównując zatem oferty banków to właśnie RRSO powinno się porównywać.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

W zdecydowanej większości przypadków banki udzielając kredytu gotówkowego wymagają jego ubezpieczenia. Z jednej strony jest to korzystne dla obu stron. Bank zabezpiecza przed niewypłacalnością kredytobiorcy, a tego chroni na wypadek różnego rodzaju wypadków losowych, które uniemożliwią mu np. pracę zawodową, a tym samym spłacanie kredytu. Ubezpieczenie jest jednak dodatkowym kosztem kredytu gotówkowego. Porównując oferty banków szczególną uwagę zwrócić należy na zakres ubezpieczenia oraz oczywiście na cenę ubezpieczenia.

Dodatkowe usługi

Decydując się na kredyt gotówkowy zawsze bardzo dokładnie należy przeanalizować umowę. Może się tam bowiem kryć wiele dodatkowych opłat. Może to dotyczyć zmiany harmonogramu spłat czy tzw. wakacji kredytowych. Warto przed podpisaniem umowy wiedzieć z jakimi opłatami trzeba będzie się liczyć w danych sytuacjach. Oczywiście najlepsza oferta to taka, w których płatnych dodatkowych usług jest jak najmniej, a ich koszt jest najniższy.

Wybór kredytu

Wybierając kredyt gotówkowy warto posiłkować się również różnego rodzaju rankingami zamieszczonymi w sieci. Mogą one pomóc przy podjęciu decyzji. Skorzystać można także z kalkulatorów kredytowych. Najważniejsze jest jednak samodzielne, dokładne przeanalizowanie warunków umowy.

Umowa pożyczki,czyli jak się zabezpieczyć, aby być pewnym zwrotu

Previous article

Jakie są rodzaje kredytów?

Next article

You may also like