Dom i mieszkanie

Najbrudniejsze miejsca w twoim domu

Nawet najbardziej bakteriobójczy wśród nas zapominają o niektórych nietypowych miejscach do wyczyszczenia. Albo są to miejsca, do których trudno jest dotrzeć, zapominamy o niektórych obszarach naszych domów, albo po prostu nie zdajemy sobie sprawy, ile bakterii zgromadziło się tam. Oto najbrudniejsze miejsca w twoim domu – i jak je wyczyścić:

Oprawy oświetleniowe

Zacznijmy od łatwego. Jeśli jesteś kimś w rodzaju większości właścicieli domów, twoje oprawy oświetleniowe są prawdopodobnie obciążone tonami kurzu i innych zanieczyszczeń powietrza. Raz w tygodniu należy je zdjąć, spryskać dobrym roztworem czyszczącym i wytrzeć do czysta.

Twoja cała toaleta

Mamy nadzieję, że podczas cotygodniowych sprzątań czyścisz krawędź i wewnętrzną miskę toalety. Ale równie ważne jest czyszczenie korpusu toalety. Zalecamy stosowanie wybielacza lub alternatywy do czyszczenia wszystkich różnych części toalety. Obejmuje to:

  • Deska sedesowa
  • Pokrywka (i pod pokrywką)
  • Ściany za toaletą
  • Wnętrze zbiornika
  • Cały zewnętrzny korpus toalety

Nie musisz ich czyścić tak regularnie, jak krawędź lub muszlę klozetową, ale rozsądnie byłoby mieć na uwadze te obszary i czyścić je tak często, jak to możliwe. W przeciwnym razie będzie tam się gromadziło dużo bakterii.
Szczoteczka do zębów i uchwyt na szczoteczkę do zębów

Jak na ironię narzędzie, którego używamy do usuwania bakterii z ust, może również z łatwością gromadzić sporo bakterii. Kluczowe znaczenie ma prawidłowe czyszczenie i wymiana szczoteczki do zębów. Ponadto zawsze upewnij się, że twoje szczoteczki do zębów są przechowywane w szafce, w której najlepiej są w stanie wyschnąć między użyciami i nie będą blisko toalety.

Jest to często cytowane jako jedno z najbrudniejszych miejsc w całym domu. Upewnij się, że wrzucasz uchwyt na szczoteczkę do zmywarki co najmniej raz na tydzień lub dwa. Pomoże to zabić wszystkie zebrane zarazki.

Wszystkie dywaniki łazienkowe

Twoja mata do kąpieli szybko się zabrudzi. Aby temu przeciwdziałać: po pierwsze, zawsze upewnij się, że wieszasz matę po każdym prysznicu lub kąpieli – nic nie przyciąga wzrostu pleśni jak mokra, brudna mata do kąpieli. Ponadto pamiętaj o regularnym czyszczeniu maty łazienkowej (przynajmniej raz w tygodniu!) Maty gumowe można wkładać do zmywarki lub namaczać w wybielaczu, a wszystkie inne maty można myć.

Zlew kuchenny

Zlewozmywak codziennie korzysta z większego wykorzystania niż prawie jakikolwiek inny obszar w domu. Tylko z tego powodu ważne jest utrzymanie tego obszaru w czystości!

Nasze zlewozmywaki to w zasadzie szambo dla wszystkich rodzajów bakterii – surowego mięsa i ryb, starych warzyw, resztek i kto-wie-co-jeszcze. Oczywiście powinieneś poświęcić trochę czasu na właściwe wycieranie zlewu każdego dnia – ale powinieneś także go dezynfekować. Jest to szczególnie ważne, jeśli w zlewie znajdowała się „woda stojąca”.

Pilot telewizora

Wszyscy w twoim domu dotykają pilota do telewizora. Warto wycierać pilota ściereczkami antybakteryjnymi lub zwykłym mydłem i wodą.
Kiedy zajmujemy się tym tematem: nie zapomnij o wszystkich innych elementach sterujących i klawiaturach udostępnianych przez Ciebie i Twoją rodzinę, takich jak klawiatury komputerowe, tablety i telefony. Te powierzchnie są bardzo podatne na rozwój bakterii, dlatego ważne jest, aby utrzymywać je jak najczystsze.

Wanna i prysznic

Czy jest coś bardziej niehigienicznego niż kąpiel lub prysznic w brudnej wannie? Jednak gdy jesteś w wannie, bakterie z twojego ciała mogą przyklejać się do boków wanny, pozostając długo po zakończeniu – czyniąc to jedno z najbrudniejszych miejsc w twoim domu.

Jednym z powszechnych i łatwych sposobów walki z gromadzeniem się bakterii jest rozpylanie natrysku lub środków czyszczących do wanny po każdym użyciu. Poza tym rozsądnie byłoby również użyć ściągaczki do usunięcia wody pozostającej na powierzchni.

Ponadto pamiętaj o głębokim czyszczeniu wanny co najmniej raz na kilka tygodni, używając specjalnego środka do czyszczenia łazienki lub sody oczyszczonej. Pamiętaj tylko, że samo wycieranie wanny nie pozbędzie się szumowiny, a przynajmniej nie do końca. Ważne jest raczej szorowanie tego obszaru tak dokładnie, jak to możliwe.

Teraz gdy wiesz już, na które miejsca w Twoim domu zwrócić uwagę, musisz pamiętać, że istotne jest również użycie odpowiednich detergentów. Możesz je kupić między innymi w hurtowni środków czystości pod adresem https://b2b.europedg.pl/kategorie-produktow/srodki-czystosci. Dzięki użyciu skutecznych produktów minimalizujesz ryzyko gromadzenia się bakterii oraz innych nieczystości.

Agregaty tynkarskie ze względu na odległość podawania

Previous article

Taras drewniany – użycie do budowy drewna krajowego; jego właściwości

Next article

You may also like